news

 

Na této stránce najdete chronologicky řazené příspěvky členů, aktuální komentáře, či jen prosté výkřiky, vždy však datované. Jde vedle zpráv o kroniku v té době akutuálních pocitů členů kapely
Listoprd 2011 Aby toho nebylo málo, před prvotně plánovanou akci před našimi kamarády – nejvěrnějšími fanoušky – se nám podařilo vmáčknout ještě jednu akci: 5 leté výročí znovuvzkříšení Studené sprchy v kutnohorském klubu Česká 1. Společně s námi a Sprchou (se kterou jsme měli tu čest již dříve v pražském Chapeau Rouge) vystoupili ještě Fullstop. Ačkoli jsme cestou absolvovali silniční kontrolu zaměřenou na dodržování zimního obutí ve vyznačených úsecích, přestože vozovka byla suchá jak v parném létě, jsme dorazili včas. Naštěstí si orgáni vybrali Honzovo vozidlo, jež tyto podmínky splňovalo ;o) Dopravní značení je holt dopravní značení. :O))) Přijet včas se však nepodařilo klávesákovi z Fullstopu, takže jsme se již na začátku dostali do více jak hodinového skluzu. Do spíše art-rockově laděného večera přinesla naše parta trochu více rámusu, což přítomné publikum nikterak nerozladilo a naše přijetí bylo znovu velmi příjemné! Z důvodu zpoždění, a protože nás již druhý den čekali naši kamarádi, museli jsme bohužel odjet poměrně narychlo, což odneslo pravé zadní světlo Honzíkova kombi z bavorské provenience.
Žíjem ! 2011 Vytíženost ragbánskýho podniku Třetí poločas, kde se Nikito-Bézoviny v posledních letech konají, nám hrála do karet, protože oproti zvyklostem se takto „kulturní akce roku“ posunula až na začátek listopadu. Jelikož jsme ale měli natrénováno a naše sebevědomí bylo takřka neotřesitelné, nebáli jsme se přijmout příjemné pozvání ku zpestření narozeninového dýchánku Báry Saiko (dobré to duše kralupského KASS, kde jsme měli v minulosti tu čest předskakovat našim oblíbeným Krucipüskům) v country saloonu Lidový dům v Kralupech nad Vltavou. Z úcty k prostorům jsme zahájili náš set coverem Folsom Prison Blues od nesmrtelného Johnnyho Cashe a pak následovali pecky z dílny vlastní. Za což se nám dostalo více než přívětivého (převážně ženského) publika! Pak se trochu pilo, trochu jedlo a v závěru i trochu jamovalo :O))) S naším prvním vystoupením před publikem v nové sestavě jsme mohli být spokojeni!
Březen 2011 - (zase)Září 2011 Já - Bastardo, Kusák a Filcka jsme zůstali osamoceni, ale ani bez dunivých tónů baskytary jsme nesložil zbraně a rozhodli se tu káru jménem Bomberos tlačit dál. Na všechny strany jsme rozhodili sítě (zejména ty sociální) abychom do nich ulovili nového hromovládce! Ovšem ještě dříve, než se stihl kdokoli ozvat, rozšířil naše řady na postu dalšího kytaristy Honza Turek – Kusákův (a nyní už i náš) kamarád a kolega s filmovo/televizní branže. Honza je člověk vskutku renesanční, který krom svého řemesla filmového bravurně ovládá kytaru, různé syntetizéry, foukací harmoniku, produkty od Apple a já vlastně vůbec nevím, jestli ten náš Honza vůbec něco neumí. Hudbu má v krvi, anóbrž jeho tatínek již několik dekád brázdí nejen československá pódia s country legendou Fešáci. Další kytaru jsme do naší sestavy s radostí zakomponovali pro zhutnění našeho soundu (toliko oficiální verze, ve skutečnosti proto, abych na to nebyl sám a mohl jsem víc pobíhat po podiu a míň to kulhalo :O)))
Protože volných basáků je jako šafránu a basáků toužících spojit své jméno se jménem Bomberos a zároveň splňujících naše „náročné“ požadavky (mezi které patří: fajn týpek; aby uměl hrát, ale zase aby ho nesralo, že my zas tak moc nééé; spíše flegmatik než cholerik, smířený s tím, že se tím už asi nikdy živit nebudem, atd.) ještě méně, připadali jsme si trochu jak v románu Čekání na Godota… Mezi těmi pár adepty (byli skutečně 2 :O))), kteří se nám ze začátku přihlásili, se dokonce objevila i mladá, krásná a jistě talentovaná baskytaristka! Říkali jsme si: „Její přítomnost by mohla přilákat na naše koncerty nový segment fanoušků!“ Dokonce jsme v zájmu rychlé souhry začali uvažovat i o jisté individualizaci zkoušek systémem: bubeník – baskytaristka, zpěvák, kytarista – baskytaristka, dva kytaristi – baskytaristka a její kamarádka, atp., ale nakonec zvítězil zdravý rozum (matek našich dětí :O))) a za pravidelného zkoušení v rozšířšené, nicméně nekompletní, sestavě jsme čekali dál.
Až na sklonku školního roku se nad námi rock n‘ rollové nebe ustrnulo a s hřmotem hodným vládce hromů seslalo archanděla Patricka, který nejenže splnil veškeré naše očekávání, ale ještě je daleko překonal! S sebou si přinesl pětistrunnou kamarádku, hbité prsty včetně palce, nemálo zkušeností a zadosti hudební teorie, díky čemuž naše sehrávání na prověřených Bomberosovských hitech šlo takřka jako po másle. Dalo by se s nadsázkou říci, že Honzu s Patrickem nejvíce limitovala naše stará skvadra se mnou v čele :O))) Absence nutnosti vysvětlovat si „od kterého že to je políčka“ pro nás byla až povznášející (snad krom Filipa, kterýmu to bylo dycky šumák :O))) Takže jsme na začátku léta začali psát novou etapu života bandy Bomberos.
Jak praví klasik: „Léto budiž pochváleno!“ Čas dovolených, relaxace a odpočinku. Ačkoli jak jsme v naší kronice již několikrát zmínili synchronizace termínů těchto aktivit, není naší silnou stránkou, podařilo se nám se během léta několikrát sejít a udělat kus práce, abychom se pře naším oblíbeným deadlinem (který si v krizových situacích naše banda s oblibou vytyčuje) – oslavou Nikito-Bézovin – dali jak se patří do cajku!
Léto uteklo jako voda a začal nový školní rok! Některé z našich ratolestí, jejichž počet se s příchodem dvou nových členů rozrostl na 10, začali chodit, jiné chodit do školy a kouřit… snad ještě nezačalo žádné :O))) Zato jejich tatínkové (tedy my – předpokládám) se začali utápět v pracovních povinnostech, čímž se frekvence zkoušení nijak závratně nezvýšila. Jenže my jsme kluci šikovný, takže naše pokroky směřovali k vytyčenému cíli víceméně podle plánu!
Úmor!! 2011

Ačkoli to na některých z nás vidět není, jsme partička sportovně založená, takže leden jsme po Vánočním obžerství, povětšinou trávili na horách a věnovali se zimním sportům všeho druhu. Jak je naším oblíbeným zvykem, sladění termínů nám noc nevyšlo, takže rámusu ani ve zkušebně moc nebylo. V únoru nás čekala jedna vypečená akcička, která by se dala s nadsázkou přirovnat k vydání desky Chinesse Democracy od Guns N‘ Roses :) Protože po cca 3 letech od prvního kontaktu se konečně vyrazilo hrát do Mighty Baru Velbloud v Českých Budějovicích (kdy by jak známo chtěl žít každý – tedy kromě mě :)) za což velice děkujeme naší BZ fanynce Cobbe. „UMĚLCI Z PRAHY“ byli samozřejmě zlatým hřebem komponovaného večera, kdy kromě nás vystoupili Prasklej Jogurt (kterejm dělá Cobbe managerku) a Inkubační doba. Velice pěkná produkce s příjenou reakcí, k naší nemalé radosti převážně ženského, publika vyvrcholila jak je na našich zájezdech dobrým zvykem rumovou smrští a tentokrát i nějakým tím pokouřením, což neudělalo příliš dobře Filckovi, který pak do dalšího dění toho večera, možná naneštěstí, nezasáhl. Když už nás v baru, i přes naši nemalou útratu, měli dost vzali jsme útokem společně s posledními návštěvníky byt Cobbe v centru Budějek. Jelikož doma nebylo co do lalůčku, z navený Filcka to zalomil a Kusák si skrzevá taxislužbu objednal 2 lahve rumíčku a nějakou tu kolu, což ho vyšlo asi stejně draho, jakobychom v nějakém místním nonstopu pili až do rána Zaccapu :) Večírek nám neopakovatelně zpříjemnil Abraham Lincoln – amišský kytarista dethmetalové kapely Taška plná sraček (nejsem si jist jestli to je přesně ten název, ale nějak tak to bylo a dle ukázek které nám pouštěl to tak i znělo :)) Když už nás jeho rozumování přestalo bavit, přišel nejlepší čas na naší obligátní řešící debatu, kterou si nikdo z nás, krom Marka, nepamatuje. Bohužel to pro Máru byla ona příslovečná poslední kapka do jeho poháru trpělivosti, který se bez našeho povšimnutí plnil již delší dobu. Druhý den jsme vyrazili zpátky do Prahy a s menšími přestávkami, zejména pro ty, co nechtěli domů přivést vše, co na jihu Čech vypili, jsme dorazili domů. A věci se začali dít…

Už v autě na zpáteční cestě nevládla v týmu nejlepší nálada, ale většina z nás to přisuzovali spíše post-alkoholové depresi než čemukoli jinému, nakonec nebylo to poprvé co jsme si něco vysvětlovali. Na příští zkoušce si Mára ani nesundal bundu a nevybalil basu. Vysvětlil nám, že v Budějicích to nebyla opilecká manýra a že to s odchodem myslí vážně. Do zpěvu nám nebylo, tak jsme zbytek zkoušky prokrafali a prokouřili. Jelikož máme Máru rádi a je to pořád náš kamarád, jeho rozhodnutí jsme museli respektovat! Jelikož jsme v té době měli již domluvený koncert v luxusním Hard Rock Café v centru matičky Prahy. Domluvili jsme se s Márou, že to bude náš poslední společný koncert v téhle sestavě. Jelikož jsme z různých důvodů ještě nijak nezaznamenali naše báječné HITY, rozhodli jsme se, že tuto „labutí píseň“ – poslední koncert v této sestavě zaznamenáme. Ačkoli jsme se pečlivě připravovali, směs emocí a vědomí (možná) poslední možnosti naší tvoru zaznamenat nám svázala ruce (i ostatní končetiny) a nedovolila nám podat nejlepší výkon. Nadruhou stranu naplněné HRC nám vřele aplaudovalo a šikovné ruce a uši Cypřiše z nahrávky přece jen něco vydolovali. Tradiční RUMová smršť, kterou jsme odstartovali už před koncertem byla dokonána v CROSSu a naše cesty se definitivně rozešli.

Prasinec 2010

Jediná prosincová akcička nám spadla do klína shodou několika okolností. Jednak, že Kusák se zná s „největší celebritou přes hovna“ v ČR – Petrem Trpákem a druhak, že mu na jím organizované více-méně soukromé akcičce „Adrenalin“ vypadla jedna kapelka. Tentokrát jsme hráli jako první, na místo jsme dorazili také jako první a vlastně všichni ostatní dorazili až po našem koncertě, takže jsme si pře obsluhou Modrý Vopice zazkoušeli a jeli domů :O
Listoprd 2010

Jak strejda Tomáš slíbil, tak učinil. Dostalo se nám cti v Kralupském kulturním domě dělat předkapelu Krucipuskům. Vělmi děkujeme za tuto možnost. Jejich výkon byl tradičně skvělý, nás publikum přijalo smíšeně, což přikládáme těžkému údělu předkapel, nicméně stejně pravděpodobně dojde ke zřízení vyšetřovací komise...

Vyšetřovací komise se nakonec neustanovila a v listopadu jsme si střihli ještě další dva gigy. První díky pozvání kapely Durman (se kterými jsme kdysi hráli na fesťáku v Toušeni) na legendárním Slamníku. Propracovaná Durmaní pódiová show s množstvím převleků byla fakt zábavná a řízný hard-core Pavouků 67 byl taky fajn. Hráli jsme jako třetí, čímž nám byla svěřena úloha vyklidit sál, což se nám již tradičně podařilo. Bastardo se ten večer zamiloval… a to do reproduktorů Celetion Vintage30, kterými byla osazena zapůjčená bedna ENGL, což vyústilo v rošádu jeho boxů z Marshall 1960AX na Marshall 1960BV. Na třetí listopadový koncert jsme se po měsíci vrátili do 3. půle, kam nás na základě heroického výkonu na Nikito-Bézovinách pozval pan majitel, abychom svým „uměním“ obšťastnili návštěvníky pravidelné TAZ-PUB Párty – tedy pravidelnou „triznu“ a setkání lidí, kteří chodívali do tohoto legendárního baru na Náměstí republiky. Jenže co čert nechtěl: Kubrichtovic Jůlie se rozhodla, že 8 měsíců u Magiče v bříšku stačí, díky čemuž jsme mohli přivítat na svět zatím nejmladšího člena Bomberinos. Filip měl ten den samozřejmě jiné starosti, takže jsme se zavřeli na celé odpoledne do zkušebny a pokusili se dát dohromady pár věcí, který odzpívá Bastardo, Kusák a Mára. Několik hodin nácviku zpěvu mělo, jak se dalo předpokládat, jediný efekt, a to ten, že jsme si pěkně vyřvali zbytky našich hlasivek a vyrazili vstříc novým zkušenostem. Naštěstí vše dobře dopadlo a Filcka nás ve štychu nenechal, dorazil zaplatil pár rund RUMolád a výsledkem byl fantastickej koncert, kterej bavil i přítomný TAZisty. Po výkonu jsme z posledních sil hlasivek nespočetněkrát zapěli Jůůůlie,,óóó Jůlie, vypili hektolitry rumolád aby, ta holka byla pořádně zdravá...

Září - Říje 2010

V říjnu jsme zajeli na záchranářskou akci do Kladna. Cesta nebyla bez problému, když Bastardo zaparkoval Renault Laguna zčásti mimo vozovku, a bez pomoci nemohl vyjet. Tým B v druhém vozidle situaci nesprávně vyhodnotil a namísto pomoci pokračoval dál v cestě. Po vyproštění vozidla (se kterým pomohla a chránila pohledná policistka) zabránila bezprostředně hrozícímu konfliktu mezi týmem A a týmem B jen obrácená cigareta v bastardových ústech. Sál školní jídelny sice vybízel k sentimentálním vzpomínkám, ale zvuku neprospěl. Publikum jsme ovšem několika mimo pořadí zařazenými covery udrželi i v tomto prostředí. Následně jsme ocenili ceny kladenských taxislužeb, které nám umožnily se pohybovat bez omezení kouzelným nočním Kladnem. V říjnu se dle očekávání dostavila i tradiční oslava narozenin Nikity a Bézy, tentokrát tematicky zamřená na kriminál. Prostřednícím Filckova převleku se tak dostavil i Hannibal Lecter a písní Folsom Prison Blues jsme poctili Johnyho Cashe.

Červenec - Srpenec 2010 V letním období přichází dvě příjemné akce. První ve venkovní hospodě Útulek ve Kbelích, kde se setkáváme s pravděpodobnou druhou polovinou našeho zaslíbeného publika. Tou je publikum, které přišlo na bličsko growlerské kapely a kterému se po této náloži zpravidla u naší libé uchu lahodící hudbě uleví.... I zde je však namístě speciální poděkování a to našemu pivnímu a lihovarnickému průmyslu. V srpnu se účastníme festiválku v lesíku uprostřed polí za obcí Vonoklasy. Kromě ztráty opilé Evizny a Filckovy SPZ jsme si všichni hraní užili.
Květnatec - Červen 2010 V květnu kromě další akce v Modré opici se Soubojem s pamětí a kapelou Maschina přichází na svět stylově na Filckův svátek Kusův syn Pepíno. Následující pracovní vypětí a otcovské povinnosti znamenají menší útlum činnosti až do léta.
Ledenec - Dubenec 2010 Po velké akci s Artery následuje lehký útlum. V lednu se účastníme soutěže kapel v Modré Vopici, kde prohráváme duel s kapelou Pankix. Vzhledem k jejich obsazení řešíme, zda je pro kapelu hezká zpěvačka co umí zpívat přínos. Z našeho pohledu v hledišti jistě, co to dělá uvnitř kapely, o tom se můžeme jen dohadovat. V dubnu přichází příjemný koncert v Chapeu Rouge, kam dorazil i Krakonoš – Tomáš Hajíček z kapely Krucipusk a po shlédnutí našeho výkonu nám nabízí v budoucnu post předkapely. Stejně důležité však bylo, že jsme se možná poprvé setkali s naším publikem, které tak dlouho a převážně marně hledáme. Pro náctileté už jsme asi obsoletní, a tak naší zemí zaslíbenou jsou…. opilí cizinci z Chapeau, speciální dík patří strýčku Absinthovi a kmotru Kokešovi....:)
Listoprd 2009 Celý listopad jsme věnovali přípravě na prosincový koncert v EXITu Chmelnice. A to nejen přípravě hudební (aby byl náš výsledek co nejlepší) tak té organizační (aby byl i náš hospodářský výsledek co nejméně bolestivý). Řešili jsme jestli letáky nebo plakáty, kam dát na web bannery, propagaci přes FejzBůk, jestli nám na to někco něco dá (nedal) atp. Kdo někdy něco organizoval ví, pro ty ostatní to nemá cenu vysvětlovat... Telefony, maily, výměny názorů... Ale bylo se na co těšit...

Říje 2009

V říjnu máme vždy jasno co se bude dít! Naši milovaní kamarádi Nikita a Béza slaví tradičně narozeniny v Modrý Vopici. Jelikož se jednalo o akci jak jinak než tématickou, museli jsme vymyslet jak se s tématem "Boží Párty" popasovat... Nakonec jsme tentokrát společně s Kaštánkouvou kapelou BOA postarali o hudební produkci v roli Mudžahídů - božích bojovníků... Snad se o tom Usáma nedoví... Termín prosincového koncertu se nezadržitelně blížil a my už věděli, že Prahu potěšíme zahraničními hvězdami... ukrojili jsme si tlustej krajíc, takže jsme se všichni moc snažili aby nám to vyšlo a krom potěšení v vydařené akce jsme neprodělali kalhoty...

Září září? 2009

V září jsme si švihli hned dvě akcičky. Nejdříve to bylo vystoupení v rámci minitrhu Muzika 2009 v hale zbytku Veletržního paláce, kde byla taková ozvěna, že jsme ne vždy věděli, kterého bubeníka se držet. Aspoň, že nedošlo na Kočkovanou s kanystry benzínu…. Následoval fesťáček v lázeňském městečku Toušeň, který by se dal nazvat "zdravá výživa fest", protože krom hudební produkce, o kterou se krom nás postarali vynikající -123 minut (R.I.P), Durman, Mr. Pig a další, probíhalo na této akci natáčení pořadu TV PRIMA Jste to co jíte, díky čemuž se kousek naší pecky Waiting dostal do celoplošného TV vysílnání. Během září jsme taky začli řešit jak naložíme s dlouho rezervovaným termínem prosincového koncertu v EXITu Chmelnice…..

Prázdniny 2009

Tradičně prázdné, ale opravdu prázdné prázdniny, narušované falešnými aktivitami jako jsou dovolené, narušila pouze naše účast na roztomilé akci Hudbou proti fašismu v Lysé nad Labem. Svůj odpor se rozhodlo vyjádřit široké hudební spektrum, počínaje metalem přes  hardcore bliče až po prasopankáče. Jelikož jsme hráli jako poslední, nepočetné publikum  protestujících unavené nesnesitelnou šíři spektra vystupujících kapel si viditelné oddechlo, když jejich uším ulevilo naše emorockoteplo.

Květnatec 2009

Květen byl ve znamení našeho prvního pokusu o organizaci větší akce s názvem věrným našim EMO duším, ROCKIN´4 EMOTIONS vol.1. Po organizační stránce vše vyšlo, byť účast diváků neodpovídala vynaloženému úsilí. Úsilí se však mělo zúročit jinde a jindy, jak se ukázalo o několik měsíců později v Exit Chmelnice.

Dubenec 2009

Hektický duben začal naší účastí v soutěži Český Tučnák, kde jsme si zahráli v klubu La Fabrica  v Holešovicích a jako výherci „mladé hudby“ za odměnu obdrželi cenu karbonového tučnáka. Bezprostředně po předání zjistila naše perkusní sekce, že skutečně patří mezi nelétavé ptáky. Dopadlo to rozbitým zobákem trofeje přímo na dvoře před klubem. Duben pak pokračoval naším doposud nejúspěšnějším zájezdem a zároveň prvním do zemí Moravských. Skvělý koncert v Hrušovanech nad Jevišovkou, za který děkujeme místní výborné kapele My Dogs Bone a navazující koncert v punkovém znojemském klubu GOGO. Publikum nás přijalo skvěle, přestože přišlo na punkové kapely Dukla vozovna , Vysoké napětí , které hrály před námi.

Říjen 2008 – březen 2009 Po delší odmlce jsme se rozhodli opět doplnit news. Od podzimu do začátku jara jsme prožívali trochu těžší období, a stejně jako mnozí staří lidé, jsme se málem nedožili jara. Téměř už jsme neměli sil trvat na našem punkovém projevu a když se z toho jeden z členů vyhrabal, skočilo to na dalšího. Koncertů nebylo mnoho, vypíchnout by se dala pouze podzimní stálice našeho koncertníku, narozeniny Nikity a Bézy, kde jsme vystupovali jako mafiánská banda.

Září 2008

Banda moc nezáří

Protože v září bylo ještě teploučko a prvních 14 dní brázdil Mára evropské šikany na svém železném oři, do toho Bastardova Kačenka po 3leté nepřetržité „mateřské šichtě“ nastoupila do práce, září bylo z naší strany poněkud pasivnější! Ale i přes to jsme si střihli 2 koncertíky. Fantastickou akci na Parníku – kdo neviděl neuvěří – s Bobrama a Pilotama a hned druhý den u Hrocha v Dřevěnce pro bandu motorkářů.
Srpenec 2008 V srpnu jsme si dále užívali zaslouženého odpočinku a mezi lenošením jsme si našli čas na to abychom si zazkoušeli a trošku i za konzertovali! Jakožto kluci hraví a soutěživí jsme se zúčastnili Letního poháru v nám již dobře známé XT3ojce! Už už to vypadalo, že postoupíme ale pár hlasů chybělo a zůstali jsme těsně před branami finále! Do příštího ročníku asi budem muset sehrát ňákou hiphopovou pecku.:D Jak jsme se předvedli můžete ochutnat v sekci MP3! ...Ukázalo se, že porota Skutečné ligy byla opravdu odporná, protože nás po změně termínu druhého kola vypekla a ani nás nenechala zahrát. Tímto pro nás soutěž skončila...mno co, třebas příští rok....?? :)

Červenec 2008

Nastal čas dovolených a letních festivalů. Přestože v době, kdy jsme zjistili, že to v nové sestavě bude fungovat už byly fesťáky plný podařilo se nám se přecijen na jeden lokální protlačit. Byl to Punk Rej na sjezdovce u ponsionu Studenov v Rokytnici nad Jizerou. Ačkoli se naše parta hlásí k punkovým kořenům a dle názorů některých odPorníků stále "bazírujeme na Punkovém projevu" a i přístup některých členů bandy je taky dost PUNKovej, působli jsme na týhle akci svým soundem trošku jako zjevení, nicméně to nic nezměnilo na srdečném přijetí publikem, které vyústilo dokonce v nabídku zahraničího angažmá!!! Hráli jsme od jedenácti a dorazili jsme v půl, takže jsme si sotva stihli dát pifko a už se stavělo. Novému publiku jsme krom osvědčených pecek naservírovali taky 3 novinky... Tkže vidíte, že se zas tak neflákáme. V prvním měsíci druhého semestru jsme se také ještě zůčastnili soutěže Skutečná Liga, kde jsme zahráli čtyři songy před porotou, která byla naštěstí méně odPorná než výše zmíněný, takže nyní se stále ještě nacházíme spolu s dalšíma deseti kapelama na postupovém čtyřicátymprvním místě, tak držte palce!!!
Červen 2008 Červen pro nás rozdělila naše účast na městských slavnostech v Benešově nad Ploučnící. V malebné krajině a před ne úplně zanedbatelným publikem nám trochu uškodil konferenciér, který nás uvedl jako umělce z Prahy :D Tím jsme si moc sympatií u "domorodců" nezískali. Několik pozitivních ohlasů na stránkách se ale nakonec našlo. Děkujeme za pozvání a těšíme se na příští rok, kdy se ale již budeme uvádět sami:) Zároveň věříme, že nebudeme opakovat ostudu z místního kempu.
United Islands 2008 – naše druhá účast na tomto festivalu pro nás znamenala náš zatím největší koncertní zážitek. Hráli jsme pro spoustu lidí, převážně cizích, jejichž reakce byli více než pozitivní....
Květen 2008 Hrajeme jako druzí na novém festivalu Vinohrady Open Air. Velmi příjemnou atmosféru slunečného dne nám kazil snad jen pocit, že jsme mohli hrát pro více lidí, nebýt našeho brzkého startovního času. Wendy a její kolegyni děkujeme za pozvání a doufáme, že se festival bude opakovat a to i s naší účastí v příštím ročníku. V Praze aby podobně vhodné místo pro festival pohledal.
Duben 2008 A máme za sebou naší první benefici. Chtěli jsme naší účastí přispět na rekonstrukci dětského hřiště ve Veltrusích, kde dlí náš kytarista. Zájem občanů o dobrou věc nebyl až takový, jak jsme předpokládali, a tak symbolické vstupné na nás, naše emokolegy a jednu folkovou kapelu moc lidí nezaplatilo. Jejich škoda, kdyby jen věděli, že Bastardo vládne i grilovacímu náčiní.
Březen – duben 2008 ...po krátkém zimním spánku přichází v předjaří série, kterou lze charakterizovat třema slovy – 1. Bobr 2. Chutná 3. Dvakrát. V tomto období absolvujeme celkem tři koncerty s kapelou našeho ex ex kytaristy. Abychom nekřivdili starcům na létajících strojích :), absolvujeme stejný počet koncertů s kapelou Pilot Jirka a to počínaje koncertem na Chmelnici až po koncert v motorkářské dřevěnce kdesi na severu, který byl doprovázen vůní dvojtaktního motoru nastartovaného přímo v koncertním sále.

...Stále zima, stále zalezlí...

Únor 2008

 

...snažíme se nahrávat nové demo, opět svépomocí. Vzhledem k našim menším zkušenostem s nahrávací technikou a pocitu klidu, když se přeci nahrává doma, to jde velmi pomalu. Oproti původnímu plánu nahrát pokud možno všechny nové písně, kterých už na koncertech hrajeme celkem 6, nakonec nahráváme pouze jednu starou (Mina) a jednu novou (Zoombie). Nahrávat další chceme, ale ještě se musíme dohodnout jak..........

Zima, zima čas je zlý, budem radši zalezlí...

prasinec-leden 2008

...ve zkušebně. :) Tak touhle radou Včelích medvídků jsme se řídili hlavně na začátku nejchladnějšího období roku. Z veliké podzimí emoploze se nám nakonec přece jen podařilo dotáhnout do konce tři a půl písničky... to je blbost :D, takže tři písničky a jedna je v tuto chvíli těsně před dokončením... Přesto, že všechny vznikly v poměrně krátkém období, nemusíte se obávat nějaké stylové jednotvárnosti... Záběr je skutečně široký: od podladěné nu-metalem načichlé sypačky, přes melancholickou baladu a blues'n'boogie až po takřka neo-punkvou kytarofku... No přijďte na koncik - zvíte víc... Tak jsem se nenápadně dostal k dalšímu bodu programu: "LIVE SHOWS" V rekapitulovaném období jsme se před lidma ukázali čtyřikrát. Při tradičním Vánočním rumusení ve štvanickém SK8ovém bazénu musíme sebekritcky přiznat prohru s jejími zvukovými záludnostmi, které někdy nabývali až metafyzických obludností... Avšak nejvěrnější jádro fanoušků nám připravilo atmosféru, které na tuto prohranou bitvu dalo rychle zapomenout... V lednu jsme se zúčastnili semifinálového kola soutěže "mladých" (no v našem případě zvláště s ohledem na Bastarda s Filckou by bylo lépe pužít termín "začínajích") kapel Startér LIVE, která se koná pod záštitou rádia WAVE v žižkovském klubu XT3, spolu s kapelami The Partisan a GAPfruit. Po více než zmatečném průběhu hlasování fanoušků jsme nakonec dále nepostoupili, ale ten kotel, který si vyžádal i přídavek nám vše vynahradil... I když produkci a organizaci soutěže pod záštitou rádia „veřejné služby“ placené z našich daní si představuji skutečně jinak… Koncem ledna jsme si střihli mini "šňůrku", prostě dva koncerty ve dvou dnech po sobě jdoucích...:) První byl opět trojkoncert, tentokrát s kralupskými mladými hardrockery The Funus a ostřílenými harcovníky Moštárna v legendárním klubu EXIT Chmelnice. I přes, vzhledem k velikosti tohoto prostoru, slabou návštěvnost byla atmosféra během našeho vystoupení zase naprosto úžasná... Hned druhý den se naše banda zhostila nelehkého úkolu vnést trochu kultury do narozeninové party krásné COWGIRL Denisy v Chateau Rouge. Opět báječné publikum spolu s uhrančlivě krásným prostorem, do kterého jsme se všichni okamžitě zamilovali a začali spřádat plány na jeho další využití, vrylo do našich pamětí další krásné zážitky... Co říci závěrem??? !!!DÍKY VŠEM, KTERÍ NÁS PODPORUJÍ!!! A přijďte si poslechnout nový songy na některou z dalších akcí...
Podzimní tvůrčí emoploze:) říjen-listopad 2007
Potom, co se nam začalo dařit sladit termíny zkoušek a scházet se povětšinou dvakrát týdně, jsme narazili na nový problém, který v nás jen umocnil naše podzimní EMO nálady. Tvůrčí podněty začaly vycházet od všech členů kapely v nebývalem množství. V současnosti tak máme téměř sedm novým rozdělaných písní (vedle už dvou hotových), některé podle našeho skromného názoru s nemalým potenciálem. Jak ale říkala teta Kateřina, přilš mnoho psů, zajícova smrd/t. Tak jen věříme, že zima přinese vedle tvůrčí nálady i nějaké to štěstíčko pro zakončovatele:)

Nervózní Září 2007

Vědomi si nezadržitelně se blížícího termínu koncertu jsme poctivě pracovali na dosud procvičovaných skladbách, dopilovávali již zmíněné nové věci a dokonce udělali další novou pecku Waiting! – pohodovou, poklidnou písničku stavící na Filipově libozvučném hlasu a minimalistických backlightech. První polovina září se stále nesla v optimistickém duchu, avšak poslední dvě zkoušky v tomto měsíci nás uvrhly do menší deprese. Nervozita si vybrala svou daň a trošku nám svazovala ruce, nohy i hlasivky. Podvědomí nám kladlo nepříjemné otázky: „Neuspěchali jsme to? Není příliš brzy? Jsme na to připraveni?“ Avšak průběh věcí příštích nám ukázal, že naše pochybovačství bylo ploché…
Kreativní Srpenec 2007 Po návratech z dovolených jsme se po hlavě vrhli do tvrdé práce. V průběhu srpna jsme se dotkli takřka všech písní z původního Bomberosovského repertoáru. Nedotčeny zůstaly jen hity: Díra, Bukkake Man, Jindřich 1 a Ploužáček. Ale nezůstali jsme pouze u kolovrátkového pilování věcí starých, ale z našich jamů vystrčily růžky dva nové songy: Beaver of my sister a věc jež má zatím stále pouze pracovní název Bastardo 1 ;o))) Nejdůležitější událost tohoto měsíce se ale odehrála na konci měsíce, pro milovníky detailů to bylo přesně 28. 8. 2007 v 11:59, kdy zbývajícím členům souboru poslal Kusák lakonickou zprávu (krátkou textovou). A nyní přesně cituji: „…takže páni, 6. října Modrá Vopice, proběhne znovuzrození Bomberos! Na Nikitovejch narozkách. Účast nutná!!! Zvukař objednán, start cca po 22 hod. Howgh.“ Takže máme DEADLINE!!! Konec srandy začíná jít do tuhýho. Všem se nám sevřelo (každému něco jiného) a decentně zvlhlo prádlo.

Oťukávací Červenec 2007

Protože Bomberos, stejně jako čert, nikdy nespí, věci - po této nepříjemné záležitosti – vzaly rychlý spád. Hned v pondělí 25. 6. si Kusadlo vzpomněl na svého dávného spoluhráče z Prague Panthers, který se mu několikrát za poslední dobu v alkoholovém opojení vyplakával na rameno, jak by hrál až by brečel, ale že není s kým, atd… Nelenil tedy, zvedl telefon a zavolal… Bastardo byl sice touto náhlou nabídkou zaskočen, ale s nadšením souhlasil s tím, že to teda zkusí… 3. 7. se sešli s Markem (ještě ve staré zkušebně v Dejvicích) aby se zjistilo, jestli vůbec ví, jak se to drží a začalo se pracovat na jeho doučování stávajícího repertoáru. Bastardo se, vybaven třemi hotovými tracky z připravovaného dema, živákem z Futura a s vydatnou pomocí zbývajících členů, začíná pomalu dostávat do tempa. První songy které se nám daří dát v nové sestavě dohromady jsou Hold Your Gun, Run a Mina. Během července proběhly ještě další 3 zkoušky v kompletní sestavě včetně Filipa. Rozjíždí se nácvik dalších pecek a objevují se první náznaky tvorby nových. Jelikož je ale léto také čas dovolených, dáváme si na přelomu července a srpna 3 týdny tvůrčí pauzu.
Ground Zero 2007 Bylo nebylo, hned po koncertě na United Islands jsme si jako kapela prožili naše osobní Ground Zero (=11.9.2001:)) potom, co se jedna z dosavadních věží, kytarista Zero, poroučela v podobném tempu, jako veže WTC. Zbylá trojčata však zůstala stát. Od srpna jsme začali zkoušet s novým kytaristou a hrabat se z něčeho, co Ground Zero dost přípomínalo, nakonec se však ukázalo, že úplně od nuly začínat muset nebudeme. Přes osobní neshody, které byly důvodem náhlého rozpadu stávajícího složení souboru, poděkujeme Zerovi za jeho hudební přínos Bomberos.
pekelný červen 2007 V červnu jsme odehráli jeden koncert v Mostě, následně jsme díky Vašim hlasům zvítězili v soutěži United Islands of Talents, kde jsme na nábřeží odehráli náš poslední koncert v dnes již minulé sestavě. Další naplánované koncerty se již neuskutečnily, včetně Rock Café
pekelný květen 2007 Tak nakonec budou květnové záznamy 3, protože nezařadit akci v Pekelných dolech pod samostatný bod. Díky našemu oddanému fanouškovi Zvířákovi jsme si měli možnost zahrát v motorkářské jeskyni u České lípy, prostředí veskrze neopakovatelné. Zvířák se spustil ze skály na vlastním motocyklu, a byť v tu chvíli již utíkající morčata nechytil, udělal úvod našemu vystoupení, které následovalo zakrátko po jeho kaskadérském výkonu uvnitře jeskyní. Po počátečním oboustranném ostychu se nám podařilo navázat s motorkáři kontakt, byť slo o směs stejně pestrou jako směs značek motorek nacházejících se v jeskyni. V záři budeme mít možnost celou akci zopakovat, doufáme že opět i za doprovodu Evičky, manažerky Satis, která nás na akci prováděla a zastupovala svou kapelu, která pro indispozici nakonec nedorazila.
květen 2007 Květen byl tentokrát natolik rušný, že si tentokrát zaslouží v našem žúčtování dvě položky. Po Futuru jsme si zahráli s Lokomotiva Planet, poctivými hard rockovými bardy, v pražském klubu Matrix. Na toto setkání vzpomínáme rádi, i když nám Lokomotiva dodnes dluží 250,- Kč čistá ruka:)
květen 2007 Hned zpočátku měsíce jsme si měli díky Evičce možnost zahrát si se Satisfucktion ve pražském Futuru, z čehož jsme tentokrát měli staženou prdel úplně všichni. Koncert se nakonec vydařil i díky pro nás nezvykle profesionálnímu ozvučení. Lidí bylo málo, což přičítáme konkurenci majálesu, kde hrálo několik nevýznamných kapel (dog eat dog, clawfiger, kryštof...), jejichž výhoda oproti nám pravděpodobně spočívala v jejich početní převaze. Všem, asi 40 lidem, kteří přišli, nicméně děkujeme.
duben 2007 Na sklonku měsíce jsme zavítali do Turnova, kde nás bohužel již cestou přepadla kolektivní indispozice, které jsme nerozuměli, pravděpodobně nám u pumpy někdo něco nasypal do lahví s pivem a stejně tak učinil i v místním baru. Zatímco Bankhole předvedli svůj standardní kvalitní výkon, náš výkon byl poněkud komický. Bohužel jsme zapomněli vyhlásit, že koncert bude tentokrát pojat spíše jako komediální vložka. V důsledku toho došlo k drobnému nedoruzumění s místním adolescentním publikem, které si do pití nasypalo něco samo, ale pravděpodobně něco jiného.
březen 2007 Zavítali jsme znovu do Modré opice, spolu se Satisfucktion a Nikita Chruščov. Opice se opět osvědčila, hráli jsme jako poslední, protože Satis museli zpět do Budějic. Publikum bylo ve správném alkoholovém rozpoložení, aby bylo ochotné přijmout naši hudební krmi, a tak se jim jí dostalo v množství nikoliv malém. Děkujeme. Až následně jsme se dozvěděli, že kytarista měl z hraní po výborných Satis neskutečně staženou prdel, k jeho stavu nepřispěla ani účast jeho otce, který býval profesionální hráč na basu. Zerovi otci nicméně děkujeme za účast a odborné hodnocení.
březen 2007

Začínají se nám rýsovat nové koncerty, chystáme se již brzo do Turnova. Máme novou zkušebnu, jsme těsně před podpisem smlouvy, všechno se tedy obrací k lepšímu. Podpisem smlouvy samozřejmě myslíme podpis nájemní smlouvy na zkušebnu a elektroměr:) Při poslední kocovinové seanci ve zkušebně se nám v rámci závěrečného deliria zrodila nová docela našláplá píseň, takže se máte na co těšit. To se týká i našich nových fanynek a fanoušků z bandzone, které zdravíme.

únor 2007
Odehráli jsme koncert v Litvínově s naší již téměř partnerskou skupinou Bankhole, bohužel klub Terasa se nacházel v lesích za Litvínovem a nebýt nového člena našeho týmu, navigačního přístroje Emila, možná bychom klub ani nenašli. Nebyli bychom ten večer jediní, protože klub zjevně nenašli diváci s výjimkou dvou opilců, kterí se připojili na druhou polovinu koncertu Bankhole (hráli po nás) Tak jsme si alespoň navzájem záhráli a výlet využili k seznámení s Emilem:)
leden 2007
Zopakovali jsme si koncert v Bazooce, již potřetí, porvé bez stolu před podiem:) Musíme ocenit výkon konferenciérů Nikity a Chrastítka, kteří moderovali předávání cen. Podle našeho kolektivního názoru by měli zvážít další aktivity v odvětví čokolády a ponožek a vrhnout se na moderování. Děkujeme za skvělý zvuk, zájem publika byl tentokrát menší, ale nemůže být pokaždé tak, jako naposledy na témž místě:)
prosinec 2007
V prosinci jsme byli koncertně dost aktivní - 4kousky během měsíce, to se nám ještě nepovedlo. Pravda dva z nich bych moc nerozmazával, ale to k tomu patří. Motoráj s Bankhole a SGB + exhibiční koupačka v bazénu na Štědrej den se vydařila.
listopad 2006
Máme zas pár vyhlídek na koncerty a jeden už máme úspěšně zasebou. Tentokrát jsme zavítali opět do Liberce do klubu BAZOOCA v centru Liberce. Bylo to super, díky všem zůčastněným a hlavně Pařezovi za dokonalou přípravu a vybavení. Těšíme se do Jablonce na Vánoční turnaj.
říjen 2006

Tak a už máme zase prázdný koncertník :( Vopička se vydařila, jak ta modrá, tak ta zelená den po té. Premiéru měl Ricochet už i s hudebním doprovodem :) ....snad se povedlo, ale pochybuju že to někdo poznal....jeden se našel:)

Pořád sháníme svou vlastní zkušebnu, nástrojový park se nám začíná trošku rozrůstat a stěhování věcí na zkoušku už není taková sranda jako dřív. Potřebujem své vlastní zázemí pro další rozvoj a pohodu, kterou nutně naše banda potřebuje pro fungování.

září 2006

Doháníme to co jsme zameškali přez léto, tzn. dva koncerty v září a zatím jeden v řijnu. Máme taky v plánu zprznit jeden song od FNM, který už měl premieru v podání Filcky v Šató Růž.

Koncertík po měsíčním hudebním flákání v centru Práglu byl tak trošku rozporuplný. Nevěděli jsme co si o nás posluchači z právnické brandže asi tak můžou myslet a upřené zraky nehybných účastníků nás malinko znervózňovaly. Osobně hodnotím podání relativně kladně, i když se nám jeden rádoby "muzikant" - pan chytrej alkáč, údajně právník a psycholog - to je dost nebezpečná kombinace, snažil vsugerovat že jsme póvl, hovna a že hovno zahrajem. Byl to trošku provokatér a zřejmě zkoušel co vydržíme, ale po pár minutách mě bylo jasný že tenhle týpek toho o hudbě jako takové moc neví a že nemá cenu se s ním na toto téma vůbec bavit. Další radílek byl barman, ale ten to nemyslel špatně :)

SOSfest jsme si užili, bylo to fajn a příjemný prostředí, jen byla dost velká zima. Díky Lipissovi za pozvání a příští rok se budeme těšit zas. Děkujem taky našemu fanouškovi Zvířákovi, že nás přijel podpořit.

srpen 2006
dovolené
červenec 2006

Na jednom koncertu hnedle z kraje prázdnin jsme si záhráli poprvé venku. Poprvé nám také nikdo nestál před podiem. Jak u nás bývá zvykem, neunesli jsme psychycké napětí, nebyla žádná komunikace mezi posluchači a z vystoupení se stal trošku porod. Ale co... je to taky zkušenost a takovejch ještě bude.

Koncem měsíce jsme se zavřeli na dva víkendy do sklepa, kde zkoušíme samovýrobou splodit nějaký to umění v podobě záznamu. Výsledek zatím jen jeden song, další budeme trošku upravovat a dodělávat.

červen 2006

Konečně jsme dostali příležitost si zas trošku zablbnout na podiu - tentokrát v Motoráji. Vcelku příjemné prostředí, všude hodně dřeva, kovu a motovraků :) Zařádili jsme si a patřičně oslavili narozeniny. Naši věrní a nejbližší nás nezklamali a podpořili nás, za to moc děkujeme :) Co nás trochu mrzelo, že spousta našich kamarádů jelo raději na svatební oslavy, než aby si přišli poslechnout hlasité projevy našeho čtyřtetu... Svatba je přeci jenom v ideálním případě jednou za život a dost pádný důvod k absenci... :)) Tak doufáme že nám příště návštěvnost zas trochu poporoste.... Pozvání přijal i Pepa a zahráli jsme už skoro zapomenutou opilecko - zmatlaneckou.

WOW Bazooca.....drž si k.. ;) bejby....raketový pogo. Tak v tomhle duchu se odehrával hodně povedený večírek v Rajchnbergu, kde sme měli tu čest pobavit část Libereckých Highlandrs :)) "Díky mos" takovouhle podporu potřebujeme, hraje se o moc líp a o to víc nás to baví...tamtadadáda...tata

květen 2006
Pilně zkoušíme dvakrát v týdnu (utahaný z práce) po nocích v jednom sklepení, které je umístěno asi 10m pod zemí. Bohužel 2hodinová zkouška je hodně krátká a nestíháme toho moc nacvičit, ale díky bohu za to. Je to pro nás dost stresující a tak tu a tam proběhne i plamenné vyměňování názorů a slovní šarvátky. Shánění vlastního prostoru pro hraní je zatím bezvýsledné.... Jo a jedna zajímavost : v prostorách kde zkoušíme se čas od času vyskytují Killing Joke a tak se občas zaposlucháme při vajglpauze :)
duben 2006
V Guru se nám opět zadařilo :) Nálada před byla v celku uvolněná, ne jako na sedmičce. Povedlo se, měli jsme sami ze sebe dobrý pocit a hrálo se v pohodě. Jen bych rád položil otázku : Kde byli všichni pozvaní kolem jednadvacáté hodiny??!!!
březen 2006

Po tříměsíční koncertní pauze se opět pokusíme vrátit na klubová podia a zkusíme přednést několik nových songů. To že jsme hodně zvědaví jak nás lidé přijmou v "novém" kabátě ani nemusím snad zdůrazňovat. Na Sedmičce se představí konečně snad už ve většině repertoaru náš vokalista pan JuDr.F. Budeme potřebovat hoodně velkou podporu našich fanoušků mezi kapelami jako jsou Bukkake Karaoke a Phantoms on Fire. Na závěr prozradím že máme v plánu nahrát výhradně svépomocí další demo, tak nám držte palce ať se to povede.

Tak nebudem si nic nalhávat, to co jsme předvedli na sedmičce stálo za starou bačkoru. V každém případě chci poděkovat Kačce za to že tam snámi vydržela a neutekla, já bych se na jejím místě v dané situaci asi zachoval jinak (podrobnosti nebudu rozebírat). Bohužel to bylo opravdu naše poslední vystoupení s Kačkou a proto jí chci sám za sebe (ZeRo) vyjádřit svůj dík. Těžko se mi loučí s takhle talentovanou osobičkou :( Hodně štěstí.

únor 2006
Jo to byl dost emočně vypjatý měsíc. Stalo se toho moc a většina událostí nebyla uplně příjemná. Kromě toho že se stáváme téměř kočovnou kapelou - neustále stěhujeme zkušebnu, se naše osobní vztahy vyhrotily trošku do extrému. Rozloučili jsme se s Pepou kvůli rozdílným názorům na tvorbu a směr kterým by se kapela měla, nebo spíš začala pohybovat. Proto Pepovi chceme vyjádřit svůj dík za jeho přínos do kapely a jeho iniciativu na samém počátku. Přejeme Pepovi hodně štěstí a úspěchu do projektu, který má v plánu uskutečnit. Přejeme mu také aby konečně dosáhl pocitu uspokojení a seberealizace, jehož se mu s námy už delší dobu nedařilo dosáhnout.
leden 2006
Tak sme se zasejc museli přestěhovat, páč jeden dosti "příjemný" pán nám začal vyhazovat jističe v naší smradlavý kobce - zkušebně v Dejvicích. V létě a na podzim se k nám choval dost přátelsky, vypadal že má pro nás pochopení. Hned po Novém roce ale obrátil o 180. Posledně byl asi dost natěšenej, protože sme ani nestihli začít hrát. To už nás dost namíchlo. Zkoušet musíme a sejdem se všíci akorát o víkendech, začli sme proto řešit co dál. No a po krátké úvaze a jednom telefonátu bylo jasno. Vrátili sme se na místo kde to všecko začlo, na Vinohrady. Nakonec sme si zahráli asi 2 hodinky, díky bohu...teda spíš Pepkovi a jeho rodině. No doufejme že tam aspoń chvíli vydržíme a že budem mít možnost se pořádně připravit na tu sedmičku.
prosinec 2005

Třetí koncertík je taky za námy. Naše dojmy z vystoupení jsou velice rozporuplné, nechali jsme se vyvést z míry kde jakou chybičkou......ještě nejsme ostřílení harcovníci:)) .......tréma samozřejmě byla, hráli jsme v časovém skluzu a presu, navíc skoro bez zvučení (moc práce si s náma zvukař nedal). Kačka nebyla slyšet skoro vůbec, chudák musela křičet o to víc :)) Zdravíčko polovině sboru uplně nesloužilo :( Pepa je šašek počmáranej :)) No dost bylo zbytečných výmluv, snad to příště bude lepčí.

Premiera pana F. v Ojai

listopad 2005

Druhej koncertík už máme taky za sebou. Spolu s Pilotem Jirkou a 500900 sme 23tího změřili síly v Guru, povedlo se nám ho relativně zaplnit i uprostřed týdne - to sem absolutně nečekal a mile mě to překvapilo. Proto díky všem našim fanynkám a fanouškům, vytvořili ste nám ideální prostředí pro náš sklon k exhibicionismu :))

17. prosince máme f plánu předskakovat Letům Mimo - bojim bojim :))) Nicméně to bude dobrá zkušenost.

říjen 2005
Ták a máme premiéru zasebou :) My jako kapela máme radost, protože to nedopadlo vůbec špatně, ba dokonce s námi pařila i skoro celá Modrá vopice :)))) Sešli sme se komplet i s naší hostující Kačkou, které jsme nechali hodně prostoru.....
září 2005
Pilné zkoušení na Vopici :) Vzniká nový materiál. Kačka se na nas přišla opět podívat a pomoct nam se zpěvem i když nehrajeme zrovna romantické balady. Toho si mocmoc vážíme a děkujeme:)
srpen 2005

Po dlouhé třínedělní pauze se opět vracíme do zkušebny. Naštěstí to nedopadlo nejhůř. Zkraje se mohlo zdát, že to bude asi trápení a nechuť dělat rámus, když jeden nejmenovaný člen čapnul svůj nástroj a pronesl : " Tywe jak se na to hraje? ". Hnedle nás ale přesvědčil že to byl jen ftip:)

Matroš na utlumení holejch zdí ve zkušebně už taky nějakej máme, takže zbejvá jen se do toho vrhnout.

Vyskytl se nám menší problém s naší dosavadní zkušebnou. Nemůžeme zkoušet ve všední dny, páč rušíme pracovnice na mandlu. No neni nic jednoduššího než se přesunout do Dejvic, což jsme taky hnedele udělali....no a výsledek? Jedna z nejlepších a nejdelších zkoušek vůbec, no prostě bomba. Škoda jen že ve třech....někdo se totiž neobtěžoval přijet z chaty.

červenec 2005

Ještě jsme nevylezli před lidi. Kromě toho se nám tak nějak vypařila Kačka (Božský vokál), což taky nepovzbudí. Jediný na co sme se zmohli je bezduchá humusácká píseň, která vypovídá o našem intelektu a zábavě v letních měsících.

Poslední dobou už ani to zkoušení a "komponováni" neni to co na začátku,,, bodejď by jo, když se zprasíme jak hovada a děláme ostudu.... lámem si kotníky a perem se jak malý kluci....prostě utržený z řetězu.

Termín SOSfestu a konce filmu se kryjí, zkoušení nejde, nové nápady nepřicházejí. SOSfest jsme odpískali :((

červen 2005
Kousák nám oznamuje, že od srpna někdy do září nastupuje na další film. Termíny ale přesně známé nejsou a tak stále doufáme že SOSfest vyjde.
květen 2005
Zkoušení po nedělích.....Kačka prý jde s původní kapelou (funky) do studia, od té doby o ní nevíme. Dostáváme předběžnou nabídku na společný konzert od Lipisse z 500900 někdy na konec června. Nevyšlo to :( Předběžně se přihlašujeme na SOSfest.
duben 2005

"Kromě toho že jsme založili kapelu, zkoušíme, chlastáme a strávili jsme zhruba tři dny ve studiu se absolutně nic neděje:) " - první věta na této stránce :))))

Kusadlo je pracovně vytížen, zkoušky se přesunují na neděli. Myšlenky na konzerty mizí v nedohlednu :(

leden-březen 2005
Seznámení s Kačkou, párkrát se objevuje na zkoušce... Kusadlo odjíždí nanějaký čas do Argentiny.... nezkouší se....Pepa čím dál tím víc tlačí se studiem, zbytek je proti, chceme nejdřív konzert. Jednoho dne ale Pepa přichází s termínem 23. Března...nakonec souhlasíme všichni....Kačka slíbuje že nám nazpívá vokály na demo.....po natočení dema přichází euforie, radost chuť hrát....začíná tvorba webu a bookletu pro CD.
říjen,listopad 2004

První " jamovací " zkouška ve čtyřech. Plno nových zážitků, nervozita atd....